Muskelskjelettseminar: Hva kan vi lære av toppidretten?
7 mars – 10 mars 2019 Sted: Oslo / Arr: Manuellterapeutenes Servicekontor

Manuellterapeutenes Servicekontor arrangerer i samarbeid med Norsk Manuellterapeutforening tverrfaglig muskelskjelett-seminar i Oslo.
Temaet for muskelskjelettseminaret 2019 er hva manuellterapeuter og andre muskelskjelettbehandlere kan lære av de medisinske støtteapparatene innen toppidretten. Til seminaret er det samlet et knippe dyktige og engasjerte forelesere, fra både inn- og utland. Foreleserne har ulik faglig bakgrunn, og både manuellterapeuter, psykologer, legespesialister og kiropraktorer er representert.
Seminaret er relevant for behandling av alle typer skader og sykdom i muskelskjelettsystemet. Dette gjenspeiler seg også i det faglige innholdet. Det blir foredrag om dosering, trening og manuelle teknikker – for så vel toppidrettsutøvere, mosjonister og pasienter generelt. I tillegg inneholder fagprogrammet balanserte gjennomganger av den siste kunnskapen innen manipulasjonsbehandling, injeksjonsterapi og smerteforståelse. Det faglige programmet er variert, inkludert foredrag, innlegg, parallelle sesjoner og workshops.