Utsetter innføring av Helseplattformen
Styret vedtok enstemmig på torsdagens møte å utsette innføring av Helseplattformen ved de fire sykehusene i fylket, og legge en ny plan sammen med eieren Helse Midt-Norge for når de skal ta i bruk journalsystemet, skriver NRK på sine nettsider.
Helseforetaket har gjennomført en risiko- og sårbarhetsanalyse (ROS), som viser at innføringen av Helseplattformen er på rødt nivå for pasientsikkerhet og kapasitet. Det vil være svært høy risiko for feil eller manglende medisinering av pasienter, utrygg og lite hensiktsmessig arbeidsflyt i radiologi, manglende dokumentasjon av helsehjelp og svikt i kommunikasjon mellom ulike ledd i behandlingen.
Det vil koste Helse Midt-Norge 600 millioner å utsette innføringen av Helseplattformen i Helse Møre og Romsdal i to år og Helse Nord Trøndelag i ett år.
Siste nytt
Kirurgi ga mest varig effekt ved Dupuytrens kontraktur
En ny randomisert studie sammenligner sykdomsprogresjon etter tre vanlige behand…
Endringer i takster fra 1. juli
Helse- og omsorgsdepartementet har fastsatt ny stønadsforskrift. Les Helsedirek…
16- og 17-åringer skal ikke lenger betale egenandel
Fra 1. august 2026 skal ikke 16- og 17-åringer betale egenandel for helsetjenes…

