Ny praksis for bestilling av pasientreiser gir bedre tjenester og sparer tid
Den gir pasienter større kontroll og reduserer tid brukt til administrasjon for helsepersonell, skriver Helse- og omsorgsdepartementet på sin hjemmeside.
Den nye rekvisisjonspraksisen for pasientreiser gir pasienter mulighet til å bestille egne reiser via Helsenorge. På denne måten sparer helsepersonell tid på administrative oppgaver, og kan heller bruke tida sin på kjerneoppgaver som behandling av pasienter.
– I dag er en merkedag for transport av pasienter i Norge. Pasientreiser har gjennomført et særdeles grundig pilotarbeid det siste året, og lanserer i dag en mer brukervennlig og effektiv måte å bestille pasientreiser på. Dette vil definere hvordan vi tenker på pasienttransport i åra framover, sier helse- og omsorgsminister Jan Christian Vestre.
Siste nytt
Kirurgi ga mest varig effekt ved Dupuytrens kontraktur
En ny randomisert studie sammenligner sykdomsprogresjon etter tre vanlige behand…
Endringer i takster fra 1. juli
Helse- og omsorgsdepartementet har fastsatt ny stønadsforskrift. Les Helsedirek…
16- og 17-åringer skal ikke lenger betale egenandel
Fra 1. august 2026 skal ikke 16- og 17-åringer betale egenandel for helsetjenes…

