Ny kursrekke i muskel- og skjelettultralyd
Manuellterapeutenes Servicekontor starter en ny kursrekke i muskel- og skjelettultralyd som strekker seg fra oktober 20109 til mars neste år. Temaene er diagnostikk og ultralydveiledete prosedyrer. Kursene arrangeres i samarbeid med Forening for Ultralyd i Allmennprakis, FUA. Ultralyd Trøndelag står for kursinnhold og instruksjon.
Kursene er godkjent som tellende i Norsk Manuellterapeutforenings spesialistordning. De er videre godkjent i følgende spesialiteter i Den norske legeforening: Fysikalsk medisin og rehabilitering, Ortopedisk kirurgi og Allmennmedisin.
Målgrupper er manuellterapeuter, leger, fysioterapeuter og annet kvalifisert helsepersonell med interesse og nytte av ultralyddiagnostikk.
Det er mulig å ta enkeltkurs.
Lenker
Generell omtale av kursrekken
Kurs 1 – Diagnostisk ultralyd, muskelskjelett 18.-19. oktober 2019
Kurs 2 – Diagnostisk ultralyd, muskelskjelett 24.-25. januar 2020
Kurs 3 – Diagnostisk ultralyd, muskelskjelett 27.-28. mars 2020
Siste nytt
Gips kan være nok ved ustabile ankelbrudd
Kirurgi er ikke alltid nødvendig ved ustabile ankelbrudd, ifølge artikkel i le…
Muskel- og skjelettsykdommer er fortsatt en hovedutfordring
Folkehelseinstituttets nye temautgave av Folkehelserapporten 2026 viser at muske…
Har du kontroll på risiko og beredskap?
Risikovurdering er lovpålagt og viktig for alle virksomheter. Mange synes dette…

